Aulická: Já jsem auditní zprávu nečetla. Je pro mě spíš podivné, že je v důvěrném režimu, ale můžeme ji už číst v mediálním prostoru.

11. 12. 2019

logo 02Poslankyně KSČM Hana Aulická Jírovcová byla hostem pondělního Interview na ČT24, kde s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou hovořila na téma státního rozpočtu na rok 2020 nebo také o současných problémech premiéra Andreje Babiše.

"Líbil by se nám schodek kolem 30 miliard s tím, že zbylých deset miliard jsme chtěli do investic, což se v důsledku podařilo,“ řekla ke schválenému rozpočtu se schodkem 40 miliard Kč Aulická.

Zdůraznila, že v rámci spolupráce s touto vládou se KSČM snaží pomáhat v sociální oblasti, aby docházelo především k navýšení mezd, nebo tam, kde docházelo k velkému podfinancování. „Jde o obrovské náklady, kde se v minulosti bohužel neřešily, a tím pádem dochází k velkým výdajům, za které je tato vláda kritizována. Jsem přesvědčena, že plánování do budoucna by vláda měla řešit, od toho se musí odvíjet legislativní úpravy."

Debata se týkala také pozměňovacích návrhů, které KSČM dokázala ve státním rozpočtu prosadit. „Tyto pozměňující návrhy jsme měli vždy projednané a prodiskutované s ministry a s Ministerstvem financí. Můžeme hovořit i o částečné nekoncepčnosti, otázka je, zda nebudou příslušnému ministrovi tyto peníze někde chybět, za to ale odpovídá příslušný ministr. My jsme říkali, že je třeba dodat peníze na sociální služby, a ministryně práce Jana Maláčová s tím souhlasila. Chtěli jsme, aby pozměňující návrh šel od nás, protože my jsme ta strana, která vládu toleruje,“ připomněla.

A jak jako poslankyně nyní pohlíží na problémy, které se Babiše dotýkají? "Já jsem auditní zprávu nečetla. Je pro mě spíš podivné, že je v důvěrném režimu, ale můžeme ji už číst v mediálním prostoru. Když to převedu, kdyby poslanec zveřejnil něco důvěrného, tak může být také trestně stíhán,“ řekla.

Více na https://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/219411058...

Autor: 

Mediální úsek ÚV KSČM

skola2 1225 x
NAHORU